Peníze netřeba, tady pomůžou jen šikovné ruce

20.10.2018

Peníze netřeba, tady pomůžou jen šikovné ruce

Mirka 30. červnaec 2018 0 Komentářů 


ČLÁNEK UVEŘEJNĚNÝ NA WWW.MATKYVNESNÁZÍCH.CZ

Čím dál víc nám píšete, co by vás zajímalo za témata nebo nám posíláte náměty, které by mohly oslovit spoustu maminek. Jsme za to moc rády a děkujeme! Ty nejzajímavější vybíráme a pokud je třeba, zjišťujeme k nim víc informací, abychom vám je mohly předat co nejpodrobněji. A pak jsou to věci, které můžou pomoci, ať už vám, maminkám či rodičům vůbec nebo právě těm nejmenším. A právě o ty v dnešním článku jde!


Kontaktovala nás maminka, která v podolské porodnici porodila syna o tři měsíce dřív. Dnes dvouletý chlapeček už dávno všechno dohnal a je zdravý jako řípa. Jako máma si ale dokážu představit, jak těžké to pro rodiče musí být. Jako poděkování založila maminka ještě se dvěma kamarádkami nadační fond MaMiNa, který spolupracuje s oddělením neonatologie v Podolí, mimo jiné i na šití usínáčků. "Protože všude dávají nedonošeným miminkám háčkované chobotnice, napadlo staniční sestru, začít místo chobotniček šít usínáčky. Oslovila nás, jestli bychom šití mohly zajistit," napsala nám paní Dagmar.

Asi už holky, tušíte...co teď přijde.... Milé maminky, babičky, dívky, zkrátka ženy, které máte šikovné ruce a umíte šít a chtěly byste s šitím usínáčků pro děti pomoci, hlaste se! Když to nebudete vy, možná třeba o někom víte, koho by tato pomoc zajímala. Pánové, pokud máte taky "šicí" talent a máte chuť se zapojit, sem s vámi! Každá zručná "ručička" dobrá. Já na šití, přiznávám, ehm, moc nejsem. Zaštupuju tak akorát ponožky. A trochu se bojím, že moje usínáčky by byly spíš strašákem než roztomilou hračkou a kamarádem pro ty malé. I přesto ale zvažuju, že se do jednoho takového pustím, myslím, že tomu prťavému nedonošenému človíčkovi by mohl udělat třeba jen malilinkatou radost. 

Látku, která je jediná patentovaná do inkubátoru, by vám dodali a taky šablonu, podle které šít. Takže byste tomu věnovali pouze svůj volný čas. Bohužel nedonošených miminek se za rok narodí tolik, že dvě tři švadleny, které se tomu už věnují, to nemůžou samy zvládnout.


Proto, zájemci kontaktujte Dagmar Kocmichovou na telefonu 603904611, případně na Messengeru, eventuelně skrze nadační fond.


Děkujeme za vás všechny! Uděláte dětem obrovskou radost!

Zdroj foto: za náhledové foto děkujeme Radka Pipotová, za fotky k článku nadačnímu fondu MaMiNa/Dagmar Kocmichová