Jak můžete pomoci?

Finanční pomoc

Vzhledem k tomu, jakým způsobem pomáháme (viz. O nás), je naším cílem shromáždit co nejvíce finančních prostředků. Proto je největší pomocí i sebemenší finanční dar.

Za účelem možnosti shromažďování finančních darů, jsme založily 2 účty, na které můžete Váš příspěvek kdykoliv a v jakékoliv výši poslat. 

Oba účty jsou T R A N S P A R E N T N Í, to znamená, že kdokoliv z Vás do nich může nahlédnout a vidět tak, jakým způsobem s Vašimi financemi nakládáme. Odkaz na internetové bankovnictví se nachází níže.


Hlavní účet:     5705970309/0800

Sbírkový účet: 5706080359/0800

https://www.csas.cz/cs/transparentni-ucty#/000000-5706080359/MaMiNa-Podolska-nedonosenatka


Máme možnost vystavit "Smlouvu o daru". Díky tomu, si můžete darované peníze nechat odepsat z daní.


GIVT - podpořte nás, když nakupujete

Přátelé, pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz. Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů - a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek - jde o část peněz z hodnoty nákupu, Vy neplatíte nic navíc! 

Jak na to:

1. Přidejte si do prohlížeče jednoduché rozšíření od GIVTu - Pomocníka. Získáte ho zde: https://givt.cz/aplikace.

2. Až budete nakupovat, Pomocník se objeví na e-shopech, které s GIVT.cz spolupracují. Vy si v něm jen zvolte, koho chcete podpořit. 

3. Nakupte si, jak jste zvyklí. To je celé.  :o)

Pozn.: Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. 


Usínáčci

V některých neonatologických centrech jsou předčasně narozeným miminkům po vzoru cizích zemí předávány pletené chobotničky. 

Ty mají za cíl nejen zpříjemnit prostředí v němž se miminka nacházejí, ale také pomáhají v rozvoji jejich dalších dovedností. Děti mají nové zrakové vjemy, ohmatávají je a mazlí se s nimi. Stávají se tak i jejich "kamarády", které si následně odnášejí s sebou do svého, pro ně nového domácího prostředí.

Údajně chapadla chobotniček připomínají miminkům také pupeční šňůru, za kterou tahala, když byla ještě u maminky v bříšku. Chobotničky či jiné hračky v tomto ohledu slouží také jako určitá náhrada pupeční šňůry, na kterou byla miminka zvyklá. Tím, že tahají miminka za tuto náhradu,  se předchází tomu, aby si vytahovala hadičky, které pomáhají zdravotníkům v jejich "záchraně".

V podolské porodnici se rozhodli, že pro děti přichystají něco trochu "jiného", originálního a to, že jim budou darovat USÍNÁČKY.

Možnost darovat miminku "Usínáčka", je v současné době hodně závislé na pomoci dobrovolníků. Mezi ně patří paní Michaela Audýová a další rodiče, kteří usínáčky zdarma šijí. 

Pokud byste našli čas a chuť se na šití usínáčků podílet, budeme za to vděčné.

V tomto případě prosím kontaktujte e-mailem (evarez@seznam.cz) paní Evu Řežábkovou, staniční sestru Neonatologického oddělení z porodnice Podolí. Ta Vám dodá speciální materiál a střihy, které jsou potřebné pro možnost šití.


Ostatní

Kreativitě se meze nekladou. Pokud máte nějaký nápad a způsob, jakým podolské nemocnici / porodnici pomoci, neváhejte nás kontaktovat. Budeme rády, když se do naší činnosti jakkoliv zapojíte, případně Vám pomůžeme kontaktovat zástupce nemocnice, se kterým se už sami domluvíte.

Může jít např. o výrobu propagačních a reklamních předmětů pro nadační fond, věcný dar nemocnici, nebo dětem, který jim předáme při akcích, které pro ně organizujeme, apod.


               Za jakoukoliv pomoc předem děkujeme.